Євросоюз заявив, що місія ОБСЄ повинна мати доступ до окупованого Криму

31 Липня 2020, 16:46

Європейський Союз у своїй заяві щодо агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму, виголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ, наголосив, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні повинна мати, як це і передбачено мандатом, доступ до усієї української території у межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим.

 

"Відповідно до свого мандату СММ повинна мати доступ до всієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Кримський півострів, який незаконно анексований Росією", – зазначається у заяві.

 

У заяві ЄС наголосили, що СМM залишається джерелом достовірної інформації про ситуацію на місцях і тому свобода Місії не повинна бути обмежена. У Євросоюзі привітали той факт, що ряд спостерігачів СММ змогли перетнути лінію зіткнення та приєднатися до команд СММ в окупованих районах Донбасу, однак для цього вимагалося надання медичних тестів на коронавірус, а свобода пересування СММ не повинна обмежуватися.

 

"Ми закликаємо Росію використати свій великий вплив на збройні формування, які вона підтримує задля забезпечення того, щоб усі інші необгрунтовані обмеження щодо СММ були негайно скасовані", – заявили в ЄС.

 

Також в заяві ЄС нагадується, що усі відповідальні за будь-яку умисну шкоду, знищення або втрату активів СММ "повинні понести відповідальність як у політичному, так і в фінансовому плані": "Ми сподіваємось, що результати ретельного розслідування всіх подібних випадків будуть повідомлені Постійній раді".

 

Нагадаємо, 25 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Москва втратила шанси на успіх спроб нормалізувати незаконну окупацію Криму, і що порушення прав людини і мілітаризація окупованого Росією півострова вимагають посилення тиску на Кремль.