Євросоюз заявив про підтримку територіальної цілісності країн “Східного партнерства”

16 Липня 2018, 19:05

Європейський союз повідомив, що територіальна цілісність держав "Східного партнерства" та їхня суверенність є непорушними. Про це за результатами засідання Ради міністрів ЄС заявила Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Моґеріні.

 

"Нині важливий день для підтвердження того, на чому нині міцно наголосили всі міністри: Європейський союз відстоює тверду й консолідовану позицію щодо територіальної цілісності та суверенності "східних партнерів", – заявила Моґеріні.

 

Вона наголосила, що ЄС працює "впритул" із кожною з країн-учасниць цієї багатосторонньої платформи.

 

"Ми бачимо чіткий прогрес у наших відносинах з усіма шістьма країнами-партнерами, зокрема, ми мали добрий саміт Україна-ЄС минулого тижня", – зазначила Моґеріні.

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявичус повідомив, що "Східне партнерство" після 10 років існування повинно продовжуватися, бо це "надійний і ефективний "транспортний засіб", який наблизив найбільш амбітних партнерів до ЄС. Через їхній європейський вибір вони стикаються з активними та замороженими конфліктами. ЄС не може залишатися не нейтральним".

 

Голови дипломатичних відомств деяких країн ЄС на зустрічі в Брюсселі висловили свою підтримку країнам "Східного партнерства", зокрема, Україні.

 

Як повідомлялося, 16 липня високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Євросоюз розцінює США як близьких друзів і партнерів і сподівається, що США так само не забувають про те, хто їхні друзі. 

 

Нагадаємо, 16 липня президент США Дональд Трамп та президент Росії Владімір Путін зустрілися у Гельсінкі. Так, саміт проходить у Президентському палаці столиці.  Зокрема, глава Білого дому заявив, що  Росія провела "чудовий" Чемпіонат світу з футболу. Також  Трамп підкреслив, що що відносини між США та РФ можна налагодити.