Євросоюз виділить €3 млн для супутникової розвідки СММ ОБСЄ в Україні

24 Березня 2017, 14:08

Євросоюз вирішив надати додаткове фінснсування Спеціальній моніторинговії місії (СММ) ОБСЄ в Україні розміром €3 млн для супутникової візуальної розвідки.

«Використання зображення супутникових даних дозволить проводити глибший моніторинг ситуації на ділянках, до яких досі спостерігачі все ще не мають доступу. Також вони сприятимуть ефективнішому розміщенню спостерігачів загалом. Ця нова допомога ще раз підтверджує непохитну відданість Євросоюзу ідеї повної поваги до Мінських угод. Також ця допомога говорить про наш намір сприяти роботі і підтримувати Спеціальну моніторингову місію», – сказала високий представник ЄС Федеріка Могеріні.

У дипмісії відзначили, що супутникова візуальна розвідка – вкрай важливий аналітично-планувальний механізм, особливо з урахуванням того, що він дозволяє СММ ОБСЄ визначати широкі ділянки, до яких спостерігачі місії не мають доступу. За допомогою цього механізму можна також отримувати інформацію про пошкодження інфраструктури, про присутність або переміщення живої сили і техніки.

Це фінансування буде розподілятися через Супутниковий центр Євросоюзу.

Нагадаємо, що з початку своєї діяльності (із квітня 2014 року) СММ ОБСЄ в Україні отримала допоомоги на суму €30 мільйонів. Мандат СММ ОБСЄ був продовжений до березня 2018 року.

Як відомо, постійна рада ОБСЄ є одним з основних регулярних органів прийняття рішень організації, що об'єднує представників усіх 57 держав-учасниць ОБСЄ.

Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) в Україні здійснює зокрема нагляд за дотриманням Мінських угоду у зоні конфлікту на сході України.