Євросоюз відреагував на вирок Балуху та арешт Дегерменджі

19 Січня 2018, 14:21

У Європейському союзі заявили, що не визнають незаконну анексію Криму Росією та закликали окупаційну владу надати міжнародним спостерігачам з прав людини вільний і безперешкодний доступу до півострова. Про це йдеться в заяві спікера ЄС про ситуацію із правами людини в Криму.

 

У Євросоюзі також сподіваються, що всі незаконно затримані громадяни України на окупованому півострові й у Росії будуть звільнені якнайшвидше. Зазначається, що ЄС продовжує залишатися відданим ідеї повного дотримання політики невизнання незаконної анексії Криму й Севастополя.

 

Крім того, у ЄС заявили, що не визнають юрисдикцію "Роздольненського районного суду", який засудив українського активіста Володимира Балуха.

 

"16 січня 2018 року Володимир Балух, який, як відомо, виступав проти незаконної анексії Кримського півострова Російською Федерацією, був засуджений до відбуття покарання терміном на три роки й сім місяців у колонії-поселенні кримським судом, юрисдикцію якого ЄС не визнає", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, Євросоюз наголошує, що кримськотатарський активіст Бекір Дегерменджі був затриманий за сумнівними обвинуваченнями.

 

"Беручи до уваги критичний стан його здоров'я, важливо, щоб йому одразу ж надали доступ до відповідної медичної допомоги", – зазначається в повідомленні.

 

Як повідомлялось, 16 січня в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів.

 

Додамо, 13 січня суд в окупованому Криму залишив під вартою ще на два місяці Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха, Казіма Аметова і Руслана Трубача.

 

Дочка Дегерменджі Мавіле повідомила, що батьку, якого утримуюють в СІЗО,  не надають належної медичної допомоги. Раніше дружина Дегерменджі повідомила, що її чоловіка лікують у коридорі медзакладу.

 

Бекір Дегерменджі затримали і помістили під варту в Криму 23 листопада 2017 разом з трьома іншими кримськими татарами. Затримання відбулося в результаті спецоперації російських силовиків. Тоді від інфаркту померла 83-річна ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Щодо чотирьох затриманих (Асан Чапух, Бекір Дегерменджі, Руслан Трубач, Кязім Аметов) було порушено кримінальну справу за підозрою в нібито вимаганні. 

 

Син Бекіра Дегерменджі Мустафа Дегерменджі був заарештований у так званій "справі 26 лютого" в травні 2015 року, у квітні 2017 суд змінив йому запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт.