Євросоюз пригрозив Росії переглядом відносин через отруєння Навального

15 Вересня 2020, 15:27

Європейський Союз перегляне відносини з Росією після отруєння опозиціонера Алєксєя Навального. Проти РФ може бути задіяний санкційний режим, який отримає ім'я Навального за аналогією з "актом Магнітського" в США. Про це у вівторок, 15 вересня, на сесії Європейського парламенту заявив голова зовнішньополітичної служби Євросоюзу Жозеп Боррель.

 

За його словами, Євросоюз повинен затвердити санкційний режим за порушення прав людини і присвоїти йому ім'я Навального.

 

"Те, що сталося з Навальним, має змусити країни ЄС затвердити цей механізм, який буде аналогічний "акту Магнітського" в США. Таким чином, ім'я Навального в майбутньому буде асоціюватися з санкціями ЄС проти тих, хто порушує права людини", – зазначив Боррель.

 

Він також додав, що отруєння Навального може мати наслідки для відносин ЄС і Росії, а ця тема буде обговорюватися на саміті міністрів закордонних справ країн-учасниць Євросоюзу 21 вересня.

 

Раніше стало відомо, що російського опозиціонера Алєксєя Навального відключили від штучної вентиляції легенів.

 

Нагадаємо, 20 серпня Навального госпіталізували з отруєнням. Йому стало зле під час польоту з Томська до Москви. Літак екстрено сів в Омську. Лікарі Омської лікарні, де перебував  Навальний, не дозволяли вивозити його на лікування до Німеччини. Тим не менш, 22 серпня Навального доправили до Берліна.

 

2 вересня стало відомо, що спецлабораторія збройних сил Німеччини встановила: Навальний був отруєний речовиною групи "Новичок".