Євросоюз після Brexit може недоотримати до 12 млрд євро на рік

7 Серпня 2017, 07:47

Єврокомісар з питань бюджету Гюнтер Еттінгер заявив, що Євросоюз після Brexit недоотримає від 10 до 12 мільярдів євро бюджетних коштів на рік. Про це він розповів у інтерв'ю німецькій газеті Bild.

Він наголосив, що незважаючи на те, що вихід Великої Британії з ЄС запланований на 2019 рік, країні доведеться ще деякий час нести фінансовий тягар через низку довгострокових програм.

Так, Лондон в рамках процедури Brexit "мінімум до 2020 року" повинен буде перераховувати компенсаційні виплати Брюсселю для покриття своїх зобов'язань перед Євросоюзом. 

Еттінгер зазначив, що дефіцит планують покрити за рахунок скорочення витрат і підвищення навантаження на інші країни – члени спільноти. Єврокомісар також висловив думку, що в подальшому Брюсселю доведеться відмовитися від практики фінансових послаблень для ряду держав ЄС.

Як повідомлялось, влада Великої Британії готова заплатити до 36 мільярдів фунтів стерлінгів (40 мільярдів євро) Європейському Союзу в якості погашення боргу за фінансовими зобов'язаннями за вихід з блоку.

Раніше уряд Великої Британії розробив план законопроекту, який надає правові повноваження накладати санкції після виходу країни з Європейського Союзу.

17 липня Велика Британія і ЄС розпочали перший раунд переговорів щодо Brexit.

Нагадаємо, що 24 червня 2016 року Велика Британія проголосувала за вихід із Євросоюзу (Brexit). 13 липня 2017 hjre у Великій Британії опублікували текст законопроекту щодо Brexit, який неофіційно назвали «Великий закон про скасування».

Крім того, у ЄС висловили невдоволення правами своїх громадян у Великій Британії після Brexit, заявивши, що між сторонами зберігаються значні розбіжності з питання прав громадян ЄС, які проживають в Британії.