«Проблема в тому, що у нас не так багато грошей, як люди часто думають», – сказав співрозмовник агентства.
За його словами, Єврокомісія профінансує, зокрема, розробку техніко-економічного обґрунтування й оцінки впливу модернізації на навколишнє середовище.
Ці проекти, за словами дипломата, будуть завершені до кінця року.
«Але за саму модернізацію ми платити не будемо», – наголосив співрозмовник агентства, додавши, що гроші на модернізацію ГТС надаватимуть міжнародні фінансові інститути, такі як Світовий банк, Європейський інвестиційний банк і Європейський банк реконструкції і розвитку.
При цьому, відзначив співрозмовник, ці інститути самостійно приймуть рішення про можливі обсяги фінансування.
Дипломат нагадав, що умовами для отримання кредитів є посилення прозорості енергетичного ринку України, розвиток конкуренції, а також застосування європейського законодавства.
Зокрема, в рамках цих вимог НАК «Нафтогаз України» повинен бути розділений на дві частини: компанію з поставки газу населенню і компанію з транзиту російського газу.
Як повідомлялось, днями прем'єр-міністр України Микола Азаров висловив думку про те, що ЄС мав би взяти на себе половину витрат на модернізацію української ГТС. Проект модернізації, за словами прем'єра, обійдеться в 1,5 млрд. євро.
1 серпня 2009 року Єврокомісія й міжнародні фінансові інститути підписали спільну заяву, в якій висловлена готовність надати Україні 1,7 млрд. дол. кредитів на закупівлі газу та забезпечення реформ в енергетичній сфері. Оскільки ряд умов, поставлених перед Україною, так і не було виконано Києвом, фінансування не почалося досі.