Євросоюз і НАТО підписали договір про кіберзахист

11 Лютого 2016, 08:59

Організація Північноатлантичного договору та Європейський союз підписали 10 лютого технічну угоду про кіберзахист. Про це повідомляється на сайті НАТО.

Згідно з текстом, новий договір забезпечує основу для обміну інформацією та передовим досвідом між аварійно-рятувальними командами союзників.

"Разом, НАТО і ЄС – сильніші в захисті від кібератак. Активізація співробітництва у рамках цієї домовленості дозволить нам краще запобігати кібер-атакам, прогнозувати, виявляти і реагувати на них", – прокоментував подію помічник генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Сорін Дукару.

В організації зазначили, що угода є конкретним прикладом того, як НАТО і ЄС працюють разом, щоб підвищити загальну безпеку. Це також останній приклад багаторічного співробітництва з кіберзахисту між двома організаціями. Крім того, кібер-персонал оборони від Європейського Союзу брав участь протягом кількох років у щорічних навчаннях НАТО з кіберзахисту Cyber Coalition.

"Підписання цієї угоди є важливим етапом в посиленому кібер-оборонному співробітництві з НАТО, яке також було визначено в якості одного з п'яти пріоритетів в рамках структури ЄС Cyber Defence Policy", – заявила заступник генерального секретаря Європейського союзу по зовнішніх впливах Педро Серрано.