Європі довели, що безвізовий режим не збільшить кількість українських мігрантів в ЄС

5 Жовтня 2011, 10:41

Такого висновку дійшли автори дослідження, проведеного громадською ініціативою «Європа без бар’єрів».

За даними опитування, лише 6% мешканців західних областей мають чіткі плани щодо еміграції. Серед причин, які спонукають людей до такого кроку, називаються матеріальні складнощі, безперспективність, відсутність надії на зміну ситуації.

За умов, якщо Європейський Союз таки запровадить для громадян України безвізовий режим для короткотермінових поїздок, то лише 18% респондентів заявили, що готові негайно скористатися такою можливістю.

«Це абсолютно незначна кількість, і ця цифра ще раз доводить, що для Європи немає жодних загроз та ризиків при скасуванні віз українцям. Але чомусь ЄС малює для себе значно страшнішу картину», – коментує експерт громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» Світлана Мітряєва.

Серед опитаних мешканців західних областей 40% мають закордонний паспорт і теоретично можуть виїздити в інші країни. Найбільше таких на Закарпатті, очевидно через багатонаціональність області, припускають експерти. Але, як показує дослідження, скористалися можливістю закордонної поїздки за останніх п’ять років лише третина мешканців.

Серед головних перешкод для виїзду за кордон респонденти називають не лише ускладнену процедуру отримання віз, але й мовний бар’єр. Так, половина опитаних не володіє жодною мовою, яка є поширеною на території країн шенгенської зони.

Серед держав, які найчастіше відвідують мешканці західного регіону є Польща, Італія, Франція, Німеччина, Чехія, Угорщина та Іспанія.

Нагадаємо, за даними дослідження «Український характер», проведеного центром «Софія» у березні, третина (34,1%) українців переїхали б в іншу країну на постійне місце проживання, якби дозволяли обставини.

А Інститут демографії повідомив, що починаючи з 2005 року в Україні спостерігається стабільна тенденція перевищення припливу мігрантів над кількістю охочих залишити країну.