На думку австрійської влади, небезпечний інцидент підтверджує давню думку Відня про необхідність якомога швидше розпрощатися з АЕС в Старому Світі, передає EuroNews.
"Для Старого Світу головне – безпека. Після того, що трапилося в Японії, ми повинні перевірити на стійкість, у тому числі і сейсмічну, всі працюючі в Євросоюзі АЕС. Тому що від цього залежить спокій наших громадян", – підкреслив він.
В даний час 146 АЕС функціонують на територіях 15 країн ЄС, забезпечуючи 15% споживаної Євросоюзом енергії.
Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель оголосила про намір призупинити на три місяці дію прийнятого півроку тому рішення про продовження термінів роботи німецьких АЕС.
Крім того, єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер заявив, що у зв'язку з подіями в Японії проект будівництв АЕС "Белене" в Болгарії повинен бути переглянутий ще раз.
Він зазначив, що проект "Белене" відкритий, і зараз на першому місці мають стояти питання технічної та геологічної безпеки, для чого необхідно провести додаткові дослідження.
За його словами, якщо в Європі відбудеться щось подібне до подій у Японії, то "наших заходів забезпечення безпеки на АЕС виявиться недостатньо".
Еттінгер заявив, що у вівторок, 15 березня, проведе зустріч з представниками національних регуляторів у сфері ядерної енергетики. Рішення про використання ядерної енергетики належить виключно до компетенції країн-членів ЄС.
У свою чергу держпідприємство "НАЕК "Енергоатом" (Київ) посилило контроль за підтримкою робочого стану основних і допоміжних установок атомних електростанцій та мереж у зв'язку з подіями в Японії, повідомила прес-служба компанії у вівторок.
За її даними, президент "Енергоатому" Юрій Недашковський підписав указ про забезпечення стійкого функціонування АЕС, згідно з яким керівний склад компанії зобов'язаний вести цілодобове чергування в телефонному режимі.В Україні нині розташовані 5 АЕС.
Напередодні прес-служба компанії повідомила, що найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС збудована з урахуванням землетрусів, ураганів та повеней, тому витримає будь-які небезпечні ситуації природного характеру.
При цьому у прес-службі Держаного комітету ядерного регулюваннязаявили, що українські АЕС розраховані лише на 6-бальний землетрус, оскільки сильнішого на території України не було.
У той же час відмовитися від атомних електростанцій на користь альтернативних джерел енергії запропонував Вселенський (Константинопольський) Патріарх Варфоломій I, передає РИА Новости з посиланням на італійське агентство SIR.
Він переконаний, що АЕС становить набагато більшу небезпеку для Японії, ніж землетруси і цунамі.
Нагадаємо, у ніч на 15 березня на японській АЕС стався третій вибух, від нього постраждав другий реактор з шести. Також у вівторок стався викид радіації в атмосферу під час пожежі в басейні для відпрацьованих паливних стрижнів при четвертому реакторі цій же станції. На даний момент, за даними МАГАТЕ, пожежа згашена.
Сам реактор був зупинений ще до землетрусу, який стався 11 березня, відзначає ВВС.