Від початку наступного року до обігу надійдуть нові банкноти із голограмою та водяним знаком, на якому буде зображена дочка фінікійського царя, яку викрав верховний бог грецького пантеону Зевс і, перетворившись на бика, перевіз принцесу Європу на Кріт.
Міфологічна Європа замінить на банкнотах євро зображення європейських архітектурних пам'яток, які Європейський центральний банк використовував раніше.
Згідно із офіційним повідомленням ЄЦБ, першою банкнотою із новим дизайном і кращим захистом стане купюра у п'ять євро.
Нові та старі банкноти спочатку використовуватимуться паралельно, але згодом старі купюри виводитимуться із обігу. Однакстарі євро завжди можна буде обміняти на нові у центробанках країн-учасниць зони євро.
Голова Європейського центробанку Маріо Драгі не вбачає жодної іронії у такому сюжеті: "Чи може бути кращий за Європу персонаж, достойний того, щоб стати новим обличчям євро?" – заявив Драгі та не став уточнювати, чи можна вважати використання цього образу гарантією того, що Греція не залишить зону євро.
Повідомлення про рішення Європейського Центрального банку про зміну у дизайні євро співпало із оприлюдненням доповіді Євпроейської комісії щодо стану справ у економіці ЄС.
Аналітики бізнесової агенції Bloomberg, проаналізувавши цю доповідь, дійшли висновку, що за два роки Греція може стати найбіднішою країною зони євро. До 2014 року ВВП Греції на душу населення з урахуванням купівельної спроможності впаде до 71,3% від середнього у ЄС рівня, тоді як у 2011 році цей показник становив 79,8%.
Словаччина, яка нині є другою найбіднішою країною монетарного союзу, може обійти Грецію вже за підсумками цього року, а до 2014 Грецію обжене і Естонія – нині найбідніша країна, що користується євро. Словаччина приєдналася до євро у 2009 році, а Естонія – лише минулого року.
Якщо у 2013 році, як очікується, грецька економіка має скоротитися на 4,2%, то ВВП Естонії зросте на 3,1%, що є найвищими темпами у єврозоні. Словаччина із прогнозованим зростанням у 2% буде на другому місці серед країн-членів зони євро.
Утім, очікується, що від 2014 року Греція почне виходити із рецесії, що триває у цій країні вже п'ятий рік поспіль.
Нагадаємо, 8 листопада грецький парламент прийняв середньострокову бюджетну програму на 2013-2016 рік, яка передбачає скорочення витрат на 13,5 мільярда євро в обмін на черговий 31,5-мільярдний транш кредитів ЄС і МВФ.
Читайте також: Бальцерович 2.0: план економічного порятунку Європи