Європейський суд звинувачує Україну в невиконанні судових рішень

2 Березня 2012, 17:59

Суд вказує, що навіть після ухвалення пілотного рішення у справі Юрія Іванова, українська держава не вжила заходів щодо ліквідації цієї проблеми.

Він також вказав, що 2500 подібних випадків в даний час знаходиться на розгляді суду.

Суд прийняв рішення про поновлення розгляду клопотань щодо аналогічних питань.

Зокрема, українець Юрій Іванов почав позиватися ще десять років тому, коли він, військовослужбовець однієї з частин Кіровоградського гарнізону, звільнився в запас за станом здоров’я.

Згідно із законом, йому належала грошова компенсація за невикористанння військового майна. На рахунку військової частини грошей не було, тому він не отримав коштів. Звернувшись до суду, отримав рішення на свою користь, але грошей так і не дочекався.

Зрештою у 2004 році Іванов звернувся до Європейського суду. Суд, розглянувши його справу, присудив повну компенсацію позивачеві матеріальної і моральної шкоди, що стосується не лише його одного.

Нагадаємо, 1 березня Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду та визнав пріоритетною скаргу представників екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на відсутність належного медичного забезпечення в Лук’янівському СІЗО, в якому він утримується із 27 грудня 2010 року.

16 грудні минулого року Євросуд прийняв до розгляду скаргу екс-прем'єра Юлії Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності.