Європейський суд зобов’язав Україну відправити Тимошенко у лікарню (Документ)

16 Березня 2012, 14:33

"Сьогодні Європейський суд з прав людини виніс припис в рамках 39 регламенту європейського суду.  Ним державу Україна зобов'язано проводити лікування Юлії Тимошенко в стаціонарі спеціалізованого медичного закладу", – сказав Власенко.

Згодом Євросуд оприлюднив прес-реліз, у якому підтвердив, що вказав уряду України на необхідність надання медичної допомоги Юлії Тимошенко у відповідній медустанові.

 "15 березня 2012 року Європейський суд з прав людини вирішив вказати уряду України, на підставі правила 39-1 правил суду, забезпечити отримання Юлією Тимошенко адекватної медичної допомоги у відповідній інституції", – сказано у прес-релізі Європейського суду

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини входить до структури Ради Європи, членом якої є Україна.

Рішення Європейського суду з прав людини  підлягають обов'язковому виконанню країнами, які ратифікували Європейську конвенцію.

17 липня 1997 року Верховна Рада України ратифікувала Європейську конвенцію про захист прав людини та основних свобод.

16 грудні минулого року Євросуд прийняв до розгляду скаргу екс-прем'єра Юлії Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності.

Європейський суд з прав людини розглядатиме позов Юлії Тимошенко проти України за скороченою процедурою. Його рішення очікується вже навесні.