До суду подала Наталя Грімковська, громадянка України, яка мешкає в місті Краснодон.
Зокрема, 1998 року звичайну вулицю, на якій мешкає позивачка, під'єднали до автомагістралі міжнародного значення й пустили вантажівки. В результаті місцеві мешканці потерпають від надмірного шуму, вібрації, пилу. На дорозі, що не була розрахована на таке навантаження, зявилися вибоїни. За словами позивачки, місцева влада замість того, щоб ремонтувати дорогу, засипала в ями відходи вугільного виробництва.
Як повідомляється, санстанція, яка вивчала екологічну ситуацію на вулиці, встановила, що впродовж години там пройшло майже 130 машин. Половина з них забруднювали середовище вище норми, стверджують експерти. Зокрема, вміст міді та свинцю перевищував граничні показники відповідно у 23 та 7,5 разів. 2001 року позивачка звернулася до місцевого суду, вимагаючи змусити місцеву владу надати родині інше житло та виплатити компенсацію через шкоду, завдану здоров'ю членам сім'ї. Втім, суд відхилив клопотання, не надавши достатньо пояснень.
Європейський суд з прав людини взяв до уваги, що українські державні органи не провели необхідних досліджень перед тим, як пустити по вулиці вантажний транспорт. Окрім цього, Грімковска не мала можливості відстояти свою правоту в українському суді, оскільки її клопотання відхилили в першій же інстанції.
Тож, судді в Страсбурзі постановили, що держава Україна порушила Статтю 8 Конвенції з прав людини щодо права на захист приватного та сімейного життя. У вироку зазначається, що суд не має доказів того, що саме автомагістраль спричинила хвороби членів родини Грімковської та тріщини на її будинку. Втім, кумулятивний ефект шуму, вібрації, забрудення повітря й ґрунту мав негативний вплив на родинне життя позивачки, визнали в Стразбурзі.
Нагадаємо, урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська вказувала на низьку якість підготовки заяв українських громадян у цей суд.
На початку липня голова Європейського суду з правах людини Жан-Поль Коста висловив надію на зменшення кількості скарг, які громадяни України подають у суд у зв'язку з порушенням їхніх прав.
З його слів, зараз у суді близько 11 тис скарг із України, або 8% від всіх справ з 47 країн Європи.