Європейський суд визнав арешт Луценка незаконним

3 Липня 2012, 12:50

«Луценко виграв суд за всіма позиціями. Арешт та утримання під вартою до суду визнали незаконними», – розповів кореспондет Тижня.

За словами адвоката Луценка Валентини Теличенко, суд визнав порушення статті 5-ї (Конвенції прав людини – Ред.) – незаконне утримання під вартою Луценка, а також визнав наявність політичних мотивів у його справі.

"Формулювання суду є чіткими та однозначними і вказують на неприйнятність практики, яка мала місце у провадженні проти Луценка", – пояснила адвокат.

Вона зазначила, що сьогднішня мотивація суду, стосується і справ інших колишніх українських урядовців, зокрема, колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та колишнього т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка, які також звернулися до Європейського суду з прав людини.

“Цим рішенням суд фактично визнав, що в Україні має місце переслідування з політичних міркувань. На жаль, віднині однозначно ясно, що Віктор Янукович увійде в історію України як президент, при правлінні якого суд і судову систему використовували з метою вирішення політичних забаганок”, – підкреслила Теличенко.

Як повідомлялось, 3 липня у Європейському суді з прав людини відбулося відкрите слухання справи «Луценко проти України».

У квітні Страсбурзький суд також звертався до українського уряду з проханням «відповісти на кілька запитань», зокрема чи справді колишнього міністра ув’язнили з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод («право на свободу та особисту недоторканність»).

Нагадаємо, попереднє слухання у справі відбулося у Страсбурзі 17 квітня цього року.Юрія Луценка у суді представляють адвокати Ігор Фомін та Валентина Теличенко.

Юрія Луценка затримали у грудні 2010 року, відтоді він перебуває у СІЗО. Наступного дня Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді арешту. У цьому році наприкінці лютого Луценка визнали винним у перевищенні повноважень і засудили до чотирьох років ув'язнення з конфіскацією майна. Апеляційний суд міста Києва підтвердив вирок Печерського суду.