Європейський експерт: існує три варіанти виконання Україною вимог ЄС

27 Лютого 2013, 11:55

«Зазвичай на самітах не відбуваються великі прориви, і цей не став винятком. Однак, той факт, що він взагалі відбувся, є позитивним знаком. Було повністю відкрито канали зв’язку і обговорили всі питання …

Президент Янукович ще раз повторив, що євроінтеграція є його пріоритетом. Представники ЄС зі свого боку ще раз підкреслили, що хочуть підписати угоду про асоціацію та про вільну і всеохопну торгівлю з Україною як тільки вона відповідатиме необхідним критеріям.

Саміт також послав сигнал українському суспільству, що ЄС не покинув Україну, що Україна важлива для ЄС, і ЄС хоче допомогти Україні допомогти самій собі. Лідери України знають, яке домашнє завдання вони мають виконати, і коли спливає строк його здачі. Є три шляхи його здійснення: керівництво України і її політична еліта можуть вдатися до підходу «задіяння всіх рук», щоб добитися прогресу у виконанні вимог ЄС; фрагментарний підхід в надії, що виконання частки вимог замість усіх буде достатньо або ж продовжити багато говорити і мало робити та далі тягнути свою прекрасну країну і надзвичайно терплячий народ до ще більшого відчаю», – відмітила Пол.

«В цілому політику України можна охарактеризувати як «багато слів і мало дій»…Більше уваги було зосереджено на «розробці стратегії» для президентських виборів. На саміті Віктор Янукович пообіцяв рухатися вперед у виконанні критеріїв ЄС. Лише час покаже, чи були це просто слова, чи він зробить щось конкретне…Хоча дива трапляються і Україна є передбачувано непередбачуваною, я буду дуже здивована, якщо Україні вдасться виконати всі поставлені завдання на 100% за той короткий період часу, який вона має. Однак, якщо буде виявлено достатню політичну волю і здійснено ефективний прогрес, все ще існує можливість того, що угоду про асоціацію підпишуть», – додала експерт.