Європейський альянс інформагентств відреагував на продовження в РФ арешту Сущенку

28 Листопада 2016, 17:56

Рада Європейського альянсу інформаційних агентств (European Alliance of News Agencies – EANA) висловила стурбованість продовженням арешту українського журналіста Романа Сущенка та повторно звернулася до російської влади із закликом звільнити його, якщо переконливі докази вини не будуть представлені. Про це йдеться у заяві Ради EANA.

"Рада Європейського альянсу інформаційних агентств знову висловлює свою стурбованість щодо арешту українського журналіста Романа Сущенка… Російська влада повинна надати більше деталей, що пояснюють арешт Романа Сущенка. Якщо переконливі докази проти нього не можуть бути негайно представлені, він повинен бути звільнений і мати змогу повернутися на батьківщину", – йдеться у заяві.

Європейський альянс інформаційних агентств (EANA) заснований у 1956 році й на сьогодні об'єднує понад 30 провідних інформагентств Європи. Україна представлена в Альянсі Укрінформом, який є членом EANA з 1995 року.

Як повідомлялося, Лефортовський суд Москви у понеділок, 28 листопада, продовжив на два місяці арешт журналісту Укрінформу Роману Сущенку до 30 січня 2017 року.

Зазначимо, 28 листопада Лефортовський районний суд Москви (Росія) продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку до 30 січня 2017 року.

Нагадаємо, Роман Сущенко – паризький кореспондент українського інформаційного агентства "Укрінформ", прибув до Росії у приватних справах, перебуваючи у відпустці. Члени Громадської спостережної комісії Москви виявили його 2 жовтня в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали цю інформацію фейком. Укрінформ вважає затримання Сущенка спланованою провокацією

Сущенка внесли в списки Служби безпеки на обмін заручниками.