Відповідну спільну заяву зробили президент Європейської федерації журналістів Арне Кеніг і постійний доповідач зі свободи ЗМІ комітету ПАРЄ з культури, науки й освіти Матс Йоханссон.
"Ми досить стурбовані загрозами свободі ЗМІ в Україні, що очолює комітет міністрів Ради Європи, під час серйозних національних політичні викликів. Це важливо для демократії, щоб незалежні ЗМІ могли вільно повідомляти про політичну кризу", – сказано в заяві.
На думку Йоханссона й Кеніга, неприйнятним є той факт, що правоохоронні органи дотепер не змогли пролити світло на зникнення головного редактора харківської газети "Новий стиль" Василя Климентьєва, а також те, що судовий процес щодо вбивства журналіста Георгія Гонгадзе недоступний для громадськості.
"Безкарність нападів на журналістів і ЗМІ підриває демократію й верховенство права. Національна безпека не має використовуватися як привід для замовчування політичної критичної інформації", – сказано в заяві.
Йоханссон і Кеніг закликали українську владу забезпечити вільне поширення незалежної й правдивої інформації ЗМІ.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович заявляв про готовність до проведення постійного діалогу із засобами масової інформації з питань свободи слова. У липні Янукович навіть створив Міжвідомчу робочу групу з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.
Климентьєв зник 11 серпня 2010 року, і його місцезнаходження дотепер невідомо. У серпні цього року слова відомо, що у цій справі правоохоронці не знайшли жодного підозрюваного.
Гонгадзе було убито 17 вересня 2000 року. Зазначимо, що вдова журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава має намір звернутися до Європейського суду з прав людини з вимогою про необхідність відкритості судового процесу над колишнім начальником департаменту зовнішньої розвідки Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача, якого звинуватили у вбивстві журналіста.