Європейські лідери сумніваються щодо посилення санкцій проти РФ – Туск

9 Березня 2015, 10:19

Незважаючи на агресивну політику Кремля щодо України, в ЄС досі не усвідомлюють загрози, яку цей конфлікт становить для усього західного світу. Про це заявив в інтерв’ю виданню The New York Times президент Європейської Ради Дональд Туск.

"Досягнути консенсусу між 28 демократіями – бо це не тільки держави, але й демократії -дуже важко», – зазначив Туск, додавши, однак, що санкції, вже накладені на Росію, продемонстрували єдність Європи, незважаючи на те, що обмеження зайшли далі, ніж того бажали деякі європейські уряди.

Однією з ключових проблем Туск вважає те, що мало хто з європейців здатен «усвідомити можливість реального конфлікту або війни». На його думку, саме це призвело до того, що Європа виявилася недостатньо підготовленою до захисту власних цінностей у протистоянні з недемократичними силами на зразок Росії.

«Ми повинні внести з української кризи урок для всієї Європи…наскільки серйозною може бути ситуація»,- додав політик, наголосивши, що агресія, яка спіткала Україну, є небезпечною і для інших країн у регіоні.

«У мене немає сумнівів щодо того, хто є жертвою, а хто агресором у цій частині світу. Особисто я хотів би, можливо, надати більше підтримки Україні», – зазначив президент Європейської Ради.

Він визнав, що комплексне прийняття рішень, до якого вдається Європейський Союз, не дозволяє відповідати на виклики безпеці так швидко і надійно, як це можуть робити США. Туск додав, що після того, як термін дії санкцій проти РФ спливе, Сполучені Штати шукатимуть підтримки у європейських партнерів для подальших заходів, однак наразі в Європі виникли деякі складнощі з одностайними рішеннями.

«Деякі політики в Європі готові повірити, що є шанс на те, що Путін проявить добру волю. Я ставлюся до цього скептично», – зазначив політик, підкресливши, що повинне бути «постійне прагнення» протистояти спробам Росії розділити європейських лідерів.

«Гадаю, через військові, економічні або інші інструменти Росія хоче відновити контроль над усією Україною», – додав Туск, наголосивши, що нові домовленості, підписані у лютому в Мінську, «покращили ситуацію», але не зупинили бойові дії на Донбасі, і новий сплеск вимагає подальших санкцій ЄС щодо Росії.

Як відомо, в понеділок, 9 березня, Туск зустрінеться з президентом США Бараком Обамою у Вашингтоні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Європейської Ради Туск 23 лютого почне консультації з лідерами країн-членів ЄС щодо розширення економічних санкцій у зв'язку з агресією проти України.