Європейські фермери заблокували центр Брюсселя тракторами

26 Листопада 2012, 22:25

На своїх тракторах в Брюссель прибули фермери  Бельгії, Франції, Нідерландів, Німеччини та Австрії. 

Дводенна акція фермерів під назвою "У Брюссель на тисячі тракторів!" організована Європейським союзом виробників молочної продукції.

У перший день  акції, 26 листопада, за даними поліції, дві тисячі учасників вийшли на площу перед Європейським парламентом.

Після обіду маніфестанти вилили на будівлю Європарламенту з брандспойтів  приблизно 15 тисяч літрів молока. При  спробі фермерів потрапити у внутрішній двір урядової будівлі, правоохоронці застосували водомети та сльозогінний газ.

Рух автотранспорту в "європейському кварталі", де розташовані головні установи ЄС, був ускладнений бар'єрами поліції ще зранку – до прибуття маніфестантів, але до кінця дня  заблокованими опинилися головні транспортні артерії міста.

Як відомо, Європейські виробники молочної продукції стривожені черговим падінням закупівельних цін на молоко з 30 до 24-25 євроцентів за літр – критичного рівня 2009 року. Тоді фермери, які вимагали від влади  об'єднаної Європи справедливих цін, на знак протесту проти європейської агрополітики виливали молоко на поля і вулиці міст.

Як стверджують працівники молочної галузі, щоб виробництво молока було рентабельним, ціна за літр повинна становити не менше 40 євроцентів.