Європейська мовна спілка змінила правила Євробачення після провокації з Самойловою

1 Серпня 2017, 22:32

Організатори конкурсу Євробачення внесли зміни до правил участі і повідомили про нові вимоги країнам-учасницям. Про це повідомляється на сайті організаторів конкурсу.

Перша зміна полягає в приписі, яким забороняється висувати до участі виконавців або інших делегатів, що мають певні обмеження на в'їзд в країну, що приймає конкурс. Відповідне рішення було прийнято через інцидент з російською співачкою Юлією Самойловою, яка відвідувала окупований Крим і тому Україна відмовила їй у в'їзді на свою територію у цьогорічному Євробаченні.

Крім того, до складу журі не повинні бути включені особи, які так чи інакше пов'язані з учасниками конкурсу або які мають певні інтереси.

І третя зміна торкнулися графіка підготовки до конкурсу – Європейський мовний союз залишає за собою право передати право організації конкурсу іншому місцевому мовнику в разі затримок.

Як відомо, Росія обрала для участі в пісенному конкурсі Євробачення-2017 в Києві співачку Юлію Самойлову, яка пересувається на інвалідному візку. Очільник МЗС України Павло Клімкін назвав такі дії Росії провокацією. У 2015 році Самойлова виступала в окупованому Криму, потрапивши туди з порушенням українського законодавства. Служба безпеки України заборонила в’їзд на територію України Самойловій терміном на три роки через незаконну поїздку в Крим. 

Європейський мовний союз запропонував російській співачці Юлії Самойловій виступити Євробаченні через супутник, для цього російському "Першому каналу" необхідно організувати пряму трансляцію виступу з РФ. Однак віце-прем'єр України В'ячеслав Кириленко заявив, що трансляція виступу також буде порушенням українського законодавства. У Росії також відмовилися від пропозиції дистанційного виступу Самойлової.

Згодом Європейський мовний союз офіційно підтвердив, що Росія не прийме участь у Євробаченні-2017. Представники організації заявили, що "намагалися знайти рішення, яке дозволило б Росії взяти участь у заході".