Європейська бізнес асоціація: рішення Кабміну негативно позначиться на довірі до українського бізнесу

27 Листопада 2013, 18:14

"Ми переконані, що Угода про Асоціацію є саме тим документом, що стане у нагоді в досягненні головної мети нашої організації, а самe: впровадження верховенства права, захисту прав власності та покращення інвестиційного клімату в цілому. Саме тому, бізнес-спільнота з розчаруванням сприйняла рішення Уряду України про зміну тактичного підходу до цієї довгоочікуваної угоди", – йдетсья у заяві.

У Бізнес-асоціації додали, що з повагою ставляться до "суверенних рішень української держави" і не можуть протидіяти політичним чинникам, які спричинили зміну державного вектору.

"В той же час, такий несподіваний крок після неодноразових заяв на високому офіційному рівні про стратегічний вибір європейської інтеграції дуже негативно позначається на рівні передбачуваності і довіри до правомірності вітчизняного бізнес-оточення. Це рішення невідворотно посилило політичний ризик інвестування в Україну, підвищило рівень очікувань з боку інвесторів як плату за такий ризик і, таким чином, зробило недоліки ведення бізнесу в Україні ще помітнішими", – наголосили в організації.

Водночас, у заяві наголошується, що "Європейська Бізнес Асоціація залишається твердою у своїх намірах продовжувати надавати підтримку бізнесу і владним структурам України у покращенні інвестиційного середовища в Україні". 

Нагадаємо, 21 листопада Кабінет міністрів призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС. Виступаючи на наступний день у Верховній Раді, Азаров запевнив, що призупинення підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом зумовлене критичною ситуацією в економіці України та необхідністю відновлення активної торгівлі з Росією.

Згодом прем’єр-мінстр Микола Азаров розповів, що відкласти підписання угоди України про асоціацію з Євросоюзом вимагала Росія.