Європейська агенція з лікарських засобів рекомендує вакцинувати від COVID-19 дітей від п’яти років

Суспільство
25 Листопада 2021, 18:23

Європейська агенція з лікарських засобів (EMA) рекомендує використовувати вакцину від коронавірусу виробництва BioNTech/Pfizer для дітей у віці від 5 до 11 років. Відповідне рішення  EMA оголосив у четвер, 25 листопада. Про це повідомляє Reuters.

Згідно рекомендацій, дітей у віці від п'яти до 11 років слід щепити меншою дозою препарату  – 10 мікрограмів, а для дітей старше 12 років та для дорослого населення застосовують 30 мікрограмів. Вводити вакцину регулятор рекомендує за вже звичною схемою: через ін'єкцію у плече та з інтервалом у три тижні між двома щепленнями.

Свої рекомендації щодо дозволу щепити вакциною під назвою Comirnaty дітей цієї вікової групи регулятор надіслав Єврокомісії і остаточне схвалення залежить від саме від неї. Європейської комісії, вона зазвичай дотримується рекомендацій EMA. Саме вона ухвалюватиме остаточне рішення

Покищо незрозуміло, коли країни можуть розпочати кампанію з вакцинації для дітей молодшого віку. Колишній міністр охорони здоров’я Німеччини Йенс Шпан заявив, що поставки в ЄС педіатричної версії з низькими дозами почнуться лише 20 грудня.

Читайте також: У МОЗ зробили прогнози, коли в Україні почнеться вакцинація бустерною дозою вакцини. Розповідаємо, де у світі це вже роблять

Для педіатричних уколів американський регулятор дозволив нову версію вакцини, яка використовує новий буфер і дозволяє їх зберігати в холодильниках до 10 тижнів.

Як повідомляє EMA, результати дослідження свідчать, що щеплення дітей у віці від п'яти до 11 років меншою дозою препарату формує таку ж імунну відповідь, що й щеплення більшою дозою підлітків від 16 років та дорослих людей у віці від 25 років.

Ефективність вакцини науковці перевірили на групі із майже двох тисяч дітей, у яких не було ознак попередньої інфекції. Частині з них вводили вакцину, іншій – плацебо. Із 1305 дітей, яких щепили вакциною, на COVID-19 захворіли троє. Тоді як з-поміж 663 дітей, яким кололи плацебо, захворіли 16. Такі дані вказують на те, що в цьому дослідженні вакцина продемонструвала 90,7 відсотка дієвості, хоча реальна її ефективність може варіюватися між 67,7 та 98,3 відсотка.

Побічні ефекти у дітей у віці від п'яти до 11 років, які було зафіксовано в рамках дослідження, аналогічні тим, що трапляються серед дітей у віці від 12 років та старше: біль, почервоніння та свербіж у місці ін'єкції, відчуття втоми, головний та м'язовий біль, озноб.

За результатами дослідження, вчені дійшли висновку, що переваг у використанні вакцини Comirnaty для дітей у віці від п'яти до 11 років більше, ніж ризиків. Особливо – для пацієнтів, у яких є передумови для тяжкого перебігу коронавірусної інфекції.

Читайте також: Богдан Бернацький: «Ми не можемо розглядати вакцинацію лише як медичну історію, бо вона багатогранніша»

Додамо, що раніше масову вакцинацію дітей у віці від п'яти до 11 років почали проводити в Ізраїлі. Їм роблять щеплення третиною дорослої дози препарату BioNTech/Pfizer.  Вакцинують дітей від п'яти років цим же препаратом також і в США, Канаді та Саудівській Аравії.

У Китаї дітей віком від трьох років вакцинують препаратами виробництва Sinovac та Sinopharm. Останню вакцину дозволено також для щеплення малих дітей в Об'єднаних Арабських Еміратах та Бахрейні, а вакцину виробництва Sinovac – у Гонконзі та Індонезії.

В Україні наразі можна щепити дітей у віці від 12 років препаратом BioNTech/Pfizer.

читати ще

показати ще