Схваленню нових змін також сприятиме вступ Хорватії до ЄС. Перед її вступом у липні наступного року громадяни країни обиратимуть своїх депутатів, що представлятимуть країну в Європейському парламенті. Через це кількість європарламентарів може зрости до 766. Втім відповідно до Лісабонської угоди, в 2014 році обиратимуть 751 депутата включно з хорватськими. Саме тому, в Європейському парламенті потрібно буде провести перерозподіл місць.
Якщо пропоновані зміни ухвалять, меншу кількість депутатів Європараламенту матимуть Болгарія, Угорщина, Чехія та Литва, від чого можуть виграти Британія та Франція.
«Не треба недооцінювати короткостроковий вплив демографічних змін та міграції, кількість німців наприклад, і далі зменшується в абсолютних цифрах та відносно до французів та британців, де швидко росте кількість населення», – йдеться в пропозиції Даффа.
Відповідно до останнього перепису населення країн ЄС у 2011 році, найбільші втрати зазнала Болгарія. Так, за останні 10 років країна, яка загалом нині налічує 7,4 млн громадян, втратила 582 тис осіб. Відповідно Дафф пропонує зменшити кількість болгарських європарламентарів з теперішніх 18-ти до 16-ти у 2014-му та 14-ти у 2019-му роках. Подібні скорочення очікуються і в Чехії та Угорщині. Крім країн Східної Європи через зміну кількості населення під дію змін можуть потрапити також Нідерланди, Греція, Бельгія, Швеція, Австрія, Данія, Фінляндія та Ірландія.
На противагу цього більше депутатів обиратимуть у Франції (сьогодні – 74 депутати, 79 – у 2014-му, 83 у 2019-му) та Італії (сьогодні 73 депутати, 75 – в 2014-му, 77 – в 2019-му році).