Європарламент засудив дії української влади щодо Тимошенко і Луценка

9 Червня 2011, 18:33

Про це сказано в резолюції Європарламенту, прийнятій на засіданні в Страсбурзі (Франція).

«Поточні розслідування видатних українських політичних лідерів не повинні перешкоджати їх активній участі в політичному житті країни, зустрічам з виборцями й поїздкам на міжнародні зустрічі. Отже, (Європарламент) закликає українську владу зняти заборону на поїздки, як внутрішні, так і міжнародні, для Юлії Тимошенко й інших ключових політичних діячів», – сказано в документі.

Крім того, євродепутати висловлюють стурбованість із приводу збільшення виборчого, на їх думку, переслідування представників політичної опозиції в Україні, вони також підтримують уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніну Карпачову, яка звернулася в Генеральну прокуратуру із проханням змінити запобіжний захід для колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на не пов'язаний з утриманням його під вартою.

Крім того, Європарламент закликає Європейську комісію сприяти реформі судової системи в Україні.

Резолюцією пропонується розглянути питання про створення на високому рівні консультативної групи Європейського Союзу, щоб допомогти Україні в її зусиллях за узгодженням свого законодавства із законодавством ЄС, зокрема це стосується судової системи.

Цим документом Європарламент також застерігає українську владу від застосування карного права як інструмента для досягнення своїх політичних цілей.

Текст резолюції запропоновано групами Європарламенту "Зелені і Європейський вільний альянс", «Альянс лібералів і демократів за Європу" й "Європейська народна партія".

Як відомо, у Європейському парламенті було вироблено спільний проект резолюції з українського питання, в якій основні положення залишилися незмінними: не застосовувати кримінальне право для переслідування опозиції, не обмежувати свободу пересування політичним лідерам.