Європарламент визнав безпрецедентним рівень порушень прав людини в окупованому Криму

4 Лютого 2016, 13:28

Європейські депутати ухвалили резолюцію щодо дотримання прав людини в окупованому Криму. Відповідне рішення прийняли сьогодні, 4 лютого.

У резолюції вкотре визнано порушення Росією міжнародного законодавства під час анексії Криму у 2014 році та визнано порушення територіальної цілісності України.

Європарламент «рішуче засуджує безпрецедентний рівень порушень прав людини, що здійснюються проти кримчан, у першу чергу кримських татар, які не дотримуються правил так званої місцевої влади, особливо під приводом боротьби з екстремізмом або тероризмом».

Також европарламентарі засудили «жорсткі обмеження свободи вираження думок, асоціацій і мирних зібрань, в тому числі на традиційних пам'ятних заходах, таких як річниці депортації кримських татар сталінським тоталітарним режимом Радянського Союзу і культурних зустрічей кримських татар».

У резолюції йдеться, що Росія неме повну відповідальність за вказані факти, а зняття санкцій пов’язане «з повною реінтеграцією Криму до правової системи України».

Як повідомлялося, місія Ради Європи здійснила тижневий візит до Криму, провівши понад 50 зустрічей з представниками всіх секторів суспільства. У завдання місії входила оцінка ситуації з правами людини і верховенством закону на півострові і підготовка доповіді з викладом рекомендацій в рамках мандата Ради Європи.