Європарламент вимагає від РФ поважати міжнародне право та вивести війська з Криму

Акценти
13 Березня 2014, 14:45

У резолюції  наголошується, що Крим є невід’ємною частиною території України і "був визнаний таким Росією і міжнародним співтовариством".

Європарламент закликає до врегулювання кризи, "виведення всіх збройних сил, які незаконно перебувають на українській території", вимагає "повної поваги до міжнародного права і зобов'язань, що випливають з діючих конвенцій" .

Європарламент підкреслив, що територіальна цілісність України була гарантована Росією, США і Великою Британією у Будапештському меморандумі , підписаному з Україною.

Євродепутати також вказали, що згідно з Конституцією України Крим може організовувати референдуми тільки щодо питань місцевого значення, а не щодо зміни меж, визнаних на міжнародному рівні. У зв'язку з цим Європарламент заявив, що "референдум з питання приєднання (Криму – Ред.) до РФ буде розцінюватися як незаконний".

Європейські депутати висловили переконання в тому, що "налагодження конструктивного діалогу є кращим засобом досягти прогресу на шляху вирішення будь-якого конфлікту і досягнення довгострокової стабільності в Україні".

У резолюції міститься заклик до міжнародного співтовариства підтримати Україну.

У документі підкреслюється важливість міжнародного спостереження і посередництва і міститься заклик до інститутів ЄС і держав – членів союзу використовувати всі можливі політичні та дипломатичні підходи і співпрацювати з міжнародними організаціями з метою забезпечення мирного вирішення кризи, заснованого на гарантії суверенітету і територіальної цілісності України .

Євродепутати висловилися за розгортання місії спостерігачів ОБСЄ в Криму, підтримали ініціативу створення контактної групи під егідою ОБСЄ.

Європарламент привітав зобов'язання українського уряду щодо проведення політичних, економічних і соціальних реформ, а також рішення Єврокомісії про короткострокову і середньострокову допомогу Україні в розмірі 11 млрд євро, щоб сприяти стабілізації фінансової та економічної ситуації.

Європарламент вказав на те, що відповідно до статті 49 Договору про ЄС , "Україна , як і будь-яке інше держава Європи, має європейську перспективу і може подавати прохання про вступ в союз за умови приєднання до демократичних принципів та поваги фундаментальних свобод, прав людини, прав меншин, а також правової держави".

Крім того, євродепутати привітали рішення Європейської Ради від 6 березня про першу серію обмежувальних заходів відносно Росії, таких, як призупинення двосторонніх переговорів з візової лібералізації, нової базової угоди і підготовки до саміту G8 в Сочі.

При цьому Європарламент заявив, що за відсутності врегулювання ситуації в Криму ЄС повинен в найкоротші терміни вжити таких заходів, як ембарго на торгівлю зброєю і технологіями подвійного призначення, обмеження віз, заморожування авуарів, перешкоджання "відмиванню" грошей для ряду осіб, яких у ЄС вважають залученими в процес прийняття рішень, "пов'язаних з вторгненням в Україну", і заходи щодо російських підприємств та їх філій, особливо в секторі енергетики, зобов'язавши їх повністю поважати законодавство Євросоюзу.

92