У тексті схваленій резолюції згадано цілу низку судових справ у Росії, що викликають стурбованість Заходу, зокрема, «політично вмотивований» суд над колишніми співвласниками ЮКОСа Міхаілом Ходорковскім і Платоном Лєбєдєвим, порушення кримінальних справ проти опозиціонерів Алєксєя Навального, Боріса Нємцова та Сєргєя Удальцова, не до кінця розслідувані вбивства Анни Політковской, Наталіі Єстєміровой, Станіслава Маркєлова та Сєргєя Магнітского, вирок активістці «Другой России» Таісіі Осіповой, пише «КоммерсантЪ».
Особливу увагу в документі приділено справі Pussy Riot.
На думку європарламентарів, ця справа є свідченням поширення «політично вмотивованого залякування і переслідування опозиційних активістів у РФ».
Також Європарламент розкритикував останні законодавчі ініціативи російської влади. Зокрема, звернув увагу на ухвалення парламентом РФ «групи законів, що містять в собі неоднозначні положення, які можуть використовуватися для подальшого обмеження опозиції та громадянського суспільства, а також перешкоджання свободі вираження поглядів та зборів».
Крім того, на думку Європарламенту, негативні тенденції проявляються і в самій російській Думі. Наприклад, намір Думи позбавити мандата депутата від «Справедливої Росії» Гєннадія Гудкова у Страсбурзі вважають «залякуванням опозиційної партії, яка підтримала протестний рух».
Як повідомлялось, 12 вересня Європарламент ухвалив Резолюцію щодо зовнішньої та безпекової політики Євросоюзу, в якій зокрема, йдеться про те, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС стане можливим лише у разі, якщо Київ забезпечить стабільність та ефективність роботи судової системи, припинить переслідування за політичними мотивами, а також поважатиме основні демократичні принципи. Євросоюз також розглядає проведення парламентських виборів в Україні у жовтні 2012 року як своєрідний тест на демократію.