Європарламент сьогодні голосуватиме за безвіз для Грузії

2 Лютого 2017, 07:29

Європейський парламент 2 лютого голосуватиме за надання безвізового режиму Грузії. Про це повідомляється у порядку денному.

У Брюсселі вже знаходиться парламентська делегація Грузії на чолі зі спікером законодавчого органу Іраклієм Кобахідзе, яка буде присутня під час розгляду і процедури голосування.

Напередодні  голова комітету Європарламенту із закордонних справ Девід Макаллистер після зустрічі зі спікером парламенту Грузії висловив упевненість, ЄП підтримає питання візової лібералізації для громадян Грузії.

«Думаю, що завтра Європарламент підтримає візову лібералізацію. Завтра для Грузії великий день. Для цього працювали обидві сторони», – сказав Макаллистер.

Рішення щодо надання безвізового режиму Грузії стало можливим завдяки закону про припинення безвізу. Після голосування в Європарламенті документ повинен пройти затвердження в Раді ЄС.

Тим часом російські ЗМІ з посиланням на Європарламент поширили повідомлення, що голосування щодо скасування візового режиму Євросоюзу для Грузії відкладено.

Як заявив кореспондент «Радіо Свобода» у Брюсселі Рікард Йозвіак, ця інформація є фейком.

«Голосування в ЄП на пленарному засіданні в Брюсселі візової лібералізації для Грузії відбудеться завтра. З Росії поширили фальшиві новине», – написав він у Twitter.

Нагадаємо, 12 січня комітет Європарламенту проголосував за безвізовий режим для Грузії. Раніше журналіст Рікард Йозвяк заявив, що Європейський союз схвалить лібералізацію візового режиму з Україною у травні-червні, а з Грузією – квітні-травні.