Європарламент розгляне резолюцію про російську пропаганду

13 Жовтня 2016, 09:43

Європарламент 21 жовтня розгляне в першому читанні проект резолюції щодо протидії пропаганді з боку Росії і терористичного угрупування "Ісламська держава". Комітет у закордонних справах Європарламенту схвалив її в понеділок, 10 жовтня.

У документі, зокрема, говориться, що Росія "агресивним чином" використовує широкий спектр інструментів, в тому числі спеціальні фонди, мовники на різних мовах, новинні агентства, громадські та релігійні групи, соціальні мережі і тролів в Інтернеті. Російська влада робить це для того, щоб "поставити під сумнів європейські цінності" і спровокувати розкол Європи, зазначено в документі.

Як приклади інформаційної війни, яку Росія веде проти Заходу, в документі наводяться, зокрема, російська кібератака на Естонію, кампанії по дезінформації після загибелі літака польського президента під Смоленськом і після краху рейсу MH17 в Донбасі, а також після анексії Криму Росією і в зв'язку з міграційною кризою в Європі.

Країни ЄС також відносяться до цільової групи пропагандистів з ІДІЛ, які працюють на регіональному і глобальному рівнях. Країнам Євросоюзу в зв'язку з цим необхідно захистити суспільство, в першу чергу молодих людей від радикалізації, а також перекрити грошові потоки в ІДІЛ, йдеться в проекті резолюції Європарламенту.

Нагадаємо, видання Die Zeit отримало електронне листування так званого міністерства інформації «ДНР», яке свідчить, що проросійські бойовики на Донбасі за наказом консультантів з Кремля ведуть пропагандистську кампанію проти Києва і Заходу. Крім того, спікер парламенту Молдови Андріан Канду звинуватив Росію у втручанні у внутрішню політику країни.