Європейський парламент постановив, що Угорщина більше не може вважатися повноцінною демократією, – повідомляє The Guardian.
У резолюції, підтриманій 81% членів Європарламенту, присутніх на голосуванні, парламент заявив, що Угорщина стала «гібридним режимом електорального авторитаризму», посилаючись на ерозію демократії, основних прав і верховенства закону.
У матеріалі видання йдеться, що, хоча голосування не має практичного ефекту, воно посилює тиск на владу ЄС у Брюсселі, щоб не виплачувати Угорщині мільярди готівкових коштів ЄС, які затримуються через занепокоєння щодо корупції. Угорщина намагається переконати Європейську комісію виділити €4,64 млрд. на відновлення від COVID-19, які були заморожені більше року тому. Будапешт також намагається запобігти окремій юридичній процедурі, яка може призвести до відрахувань з €24,3 млрд. інтеграційних фондів, грошей на інфраструктуру та економічний розвиток.
Нагадуємо, шо 14 вересня інформаційне агентство Bloomberg повідомило, що виконавчий орган Європейського Союзу планує рекомендувати скоротити фінансування адміністрації прем’єр-міністра Віктора Орбана через занепокоєння щодо широкого поширення хабарництва в Угорщині, за словами високопоставлених чиновників ЄС.
Європейська комісія прагне офіційно оформити свою оцінку в неділю, сказали офіційні особи, які побажали не називати їх імен, оскільки позиція офіційно не затверджена. Потім уряди ЄС ухвалять остаточне рішення протягом трьох місяців, і для того, щоб пропозиція виконавчої влади набула чинності, буде потрібна кваліфікована більшість голосів держав-членів.
Офіційної реакції від новоспеченої автократії поки не послідувало. Однак, після голосування, депутат Європарламенту від Угорщини та член правлячої партії Фідес, Еніко Дьєрі, написала у себе в twitter: «під час ухвалення звіту у Європарламенті спрацювала ліва машина голосування: від ЄНП до комуністів. Вони хочуть поставити Угорщину під протекторат, нехтуючи волевиявленням народу на виборах у квітні 2022.».
Варто відзначити, що Європейська народна партія(ЄНП), що стоїть на позиціях християнської демократії, викликає у Фідес особливу неприязнь. Найбільша політична сила Угорщини до 2021 року входила до ЄНП, але їх позиції розійшлись, і депутати Європарламенту від Фідес покинули блок, залишившись маргіналами на крайньому правому флангу.