Таке рішення було ухвалено в четвер у Брюсселі на засіданні Конференції президентів, що є керівним органом Європарламенту – до неї входять президент, віце-президенти і лідери політичних груп.
Як повідомили у Європейському парламенті після засідання, "місія Кокса-Кваснєвського має залишатися в стані готовності відбути до України, якщо в цьому буде необхідність".
Крім того, в "грудні-січні президент Європейського парламенту Мартін Шульц оцінить з українським керівництвом і опозицією, чи є від місії користь, щоб знову вирушити в Україну".
Нагадаємо, Кокс і Кваснєвський стали спостерігачами від Європарламенту за судовими процесам над Юлією Тимошенко і розпочали роботу 11 червня минулого року.
Пізніше їх мандат був розширений: крім справ Тимошенко, вони також спостерігали за справами екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього тимчасово виконуючого обов'язки міністра оборони Валерія Іващенка.
У середині квітня мандат місії Пета Кокса і Александра Кваснєвського був продовжений до вересня.
15 жовтня Європа продемонструвала свою поступливість і місію продовжили до саміту у Вільнюсі (до 28 листопада).
28 листопада у Вільнюсі українська опозиція звернулася до Європарламенту з проханням продовжити місію Кокса та Кваснєвського.
Водночас віце-президент Європейської народної партії Яцек Саріуш-Вольський заявив, що місія “зазнала поразки”і немає сенсу подовжувати її у нинішній формі.