Європарламент може зняти імунітет з кандидатки в президенти Франції Ле Пен

1 Березня 2017, 11:20

Європарламент вже в четвер, 2 березня, планує розглянути питання про зняття імунітету з євродепутата і лідерки французької партії "Національний фронт" Марін Ле Пен.

Напередодні комісія з юридичних питань Європарламенту більшістю голосів ухвалила рішення про зняття парламентського імунітету з Ле Пен. Це рішення має бути затверджене на пленарній сесії Європарламенту.

Запит про зняття парламентського імунітету був направлений до Брюсселя французької прокуратурою. Ле Пен звинувачують в "розповсюдженні зображень актів насильства". У Франції було відкрито слідство після того, як в грудні 2015 року глава крайньої правої партії розповсюдила через Twitter фотографії вбивства кількох заручників бойовиками терористичного угрупування ІД. Після полеміки, викликаної цими твітами, Ле Пен була змушена видалити їх зі своєї сторінки.

Якщо Європарламент проголосує за скасування парламентського імунітету Ле Пен за звинуваченнями в поширенні зображень актів насильства, це не означатиме, що скасування торкнеться інших справ, порушених проти лідера "Національного фронту", зазначає міжнародне французьке радіо.

Ле Пен також звинувачують в тому, що вона призначала співробітників своєї партії парламентськими помічниками і виплачувала їм зарплати з бюджету Європарламенту.