Європа знову стала епіцентром пандемії. Це змушує деякі уряди розглядати можливість повторного введення карантинів напередодні Різдва і та викликає дебати про те, чи достатньо одних вакцин, щоб приборкати COVID-19. Про це повідомляє Reuters.
Варто зазначити, що на Європу припадає більше половини зафіксованих випадків заражень коронавірусною хворобою у світі та близько половини летальних випадків від її наслідків. Це є найвищим рівнем з квітня минулого року, коли вірус вперше охопив Італію.
Окрім того, занепокоєння викликає і те, що успішні кампанії щеплення вийшли на плато перед зимовими місяцями та сезоном грипу. Близько 65% населення Європейської економічної зони, яка включає Європейський Союз, Ісландію, Ліхтенштейн і Норвегію, отримали дві дози, але темпи вакцинації в останні місяці сповільнилися.
Кількість вакцинованих в південноєвропейських країнах становить близько 80%, але сумніви завадили розгортанню вдалої кампанії в Центральній та Східній Європі та Росії, що призвело до спалахів, які перевантажують систему охорони здоров’я.
У Німеччині, Франції та Нідерландах також спостерігається сплеск COVID-19, що є викликом для урядів країн із високим рівнем вакцинації. Безумовно, кількість госпіталізацій і смертей значно зменшилися, ніж рік тому. Однак показники дуже відрізняються у різних країнах. Ймовірно, причинами нового сплеску є мала кількість вакцинації в деяких ураїнах, зниження імунітету серед тих, кого щепили дуже рано, і пом'якшення обмежень щодо носіння масок та дотримання дистанцій.
Згідно звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я, Європа, включаючи Росію, є єдиним регіоном, де зафіксовано зростання захворюваності на 7%, тоді як інші регіони повідомляли про зниження або стабілізацію рівня захворюваності. Також у звіті йдеться про збільшення смертності в Європі на 10%, тоді як інші регіони повідомляють про зниження кількості летальних випадків.
Такі перспективи викликають занепокоєння компаній та урядів, які підозрюють, що тривала пандемія зупинить і так крихке економічне відновлення.
У Німеччині деякі міста знову скасували різдвяні ярмарки, а Нідерланди розглядають можливість закриття театрів, ресторанів та кінотеатрів та запровадження заборони проведення масових заходів. Більшість країн ЄС вводять бустерні щеплення людям похилого віку та людям із ослабленою імунною системою. Однак експерти заявляють, що щоб уникнути карантину в першу чергу вауцинувати треба підлітків.
"Справжня невідкладність полягає в тому, щоб якомога більше збільнити кількість вакцинованих людей", — сказав Карло Федеріко Перно, керівник відділу мікробіології та імунологічної діагностики римської лікарні Бамбіно Джезу.
У Німеччині захворюваність найбільше припадає на відносно молодих людей, а найбільше госпіталізацій припадає на людей старше 60 років. Рівень госпіталізації невакцинованих осіб старше 60 років також значно вищий, ніж тих, хто щеплений.
Минулого місяця приблизно 56% пацієнтів з COVID-19 у голландських лікарнях і 70% у відділенні інтенсивної терапії були невакциновані або вакциновані лише частково.
"Цей спалах ймовірно, змусить ЄС поглянути на бустерні дози і сказати: "Нам вони потрібні негайно", – сказав Майкл Хед, старший науковий співробітник глобального здоров'я в Університеті Саутгемптона.
Читайте також: Місце призначення — Україна: "Ось що буде, якщо в країні лише 16% вакцинованого населення від Covid-19"
Зіткнувшись із найсильнішим спалахом хвороби Латвія, одна з найменш вакцинованих країн ЄС, у середині жовтня запровадила чотиритижневий карантин. Чехія, Словаччина та Росія також посилили обмеження.
Британія покладається на ревакцинацію людей старше 50 років, щоб підвищити імунітет. Однак на прем’єр-міністра Бориса Джонсона "тиснуть", щоб він реалізував свій "План Б", який передбачає маски та примусову рекомендацію працювати з дому.
Професор імунології з Університету Італії в Падуї Антонелла Віола заявила, що такі заходи, як маски та вакцини для закритих приміщень є дуже важливими. Якщо однієї з цих двох речей не вистачає, тоді ми бачимо такі ситуації, які відбуваються у багатьох європейських країнах зараз.