Стурбованість «зростанням кількості звинувачень та достовірних повідомлень про те, що демократичні свободи й права, такі як право на зібрання, право на свободу висловлювання та свободу медіа, останнім часом перебувають під тиском» висловила Парламентська Асамблея Ради Європи. Про це йдеться у схваленій 5 жовтня на сесії ПАРЄ резолюції «Функціонування демократичних інституцій в Україні». У відверто різкій резолюції щодо України ПАРЄ назвала неприпустимим для демократичного суспільства втручання СБУ і правоохоронних органів у роботу журналістів та ЗМІ, закликавши владу утриматися від спроб прямо чи непрямо контролювати зміст повідомлень у ЗМІ. Крім того, документ також містить заклик до влади уникати призначення на керівні посади людей, якщо це може привести до конфлікту інтересів (прозорий натяк на Хорошковського). Серед інших зауважень євродепутатів – недопущення монополізації влади єдиною політичною силою; забезпечення умов для проведення чесних місцевих виборів; схвалення закону про мирні зібрання тощо.
ПАРЄ також висловила стурбованість тим, як в Україні проводяться реформи, вважаючи, що це може негативно вплинути на якість самих реформ. Депутати, зокрема, рекомендували Верховній Раді якомога швидше схвалити новий закон про прокуратуру, оскільки повноваження нинішньої «значно перевищують необхідні в демократичній країні».
Українські дипломати, однак, вдали, що не помітили європейської критики, крім того, дивовижним чином побачили в документі схвалення дій влади. «Остання резолюція ПАРЄ вітає появу політичної стабільності в Україні, а також консолідацію влади як необхідну умову здійснення демократичних та економічних реформ», – йдеться в коментарі МЗС.