Європа почала розробляти новий план контролю зовнішніх кордонів

14 Грудня 2015, 18:16

Європейський союз готується затвердити нову програму координованого захисту європейських кордонів. Дані функції покладаються на Європейську прикордонну та берегову охорону. Усі спірні питання щодо неї мають бути вирішені у вівторок, 15 грудня.

Європейська комісія пропонує надати даній службі ширші повноваження ніж ті, якими користуються європейські прикордонники на сьогоднішній день.

Деякі ж національні уряди побоюються розширення суверенітету ЄС у такій «тонкій» сфері як контроль над кордонами. Наприклад, Польща заявляє про відмову посилати своїх прикордонників за відсутності згоди приймаючої країни. Глава МЗС Польщі Вітольд Ващчиковскі заявив, що такі повноваження «означатимуть, що це (ЄС – ред.) буде недемократична структура, яка не контролюється державами-членами».

Планується додаткове розгортання сухопутних і морських прикордонних патрулів у Греції, через яку близько 800 000 мігрантів прибули до Європи протягом 2015 року.

Після того, як було встановлено, що мінімум двоє осіб, причетних до терактів у Парижі 13 листопада, потрапили до ЄС у потоці біженців саме через Грецію, контроль над зовнішнім кордоном набрав ще більшої актуальності.

Нагадаємо, в Європі зафіксували новий міграційний рекорд. Крім того, в ООН прогнозують, що кількість мігрантів і надалі зростатиме.