«Європа мусить перестати бути заручником виборчих процесів у США», – Гопко

29 Лютого 2024, 12:42

Про міжнародну фінансову й військову підтримку, конфіскацію російських активів у світі, гарантії безпеки, майбутні американські вибори та «план Б» для України розповіла в інтерв’ю Тижню Ганна Гопко, голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС», народна депутатка України VIII скликання.

“2024-го побачили коаліцію авторитарних держав, так звану вісь зла: РФ, Китай, Іран, Північна Корея, яка забезпечує агресора боєприпасами, балістичними ракетами. За десять років відбулася десуверенізація Білорусі. Тому нині живемо в абсолютно іншому світі, де загрози для країн НАТО і ЄС суттєво зросли», – говорить Ганна Гопко.

Нині з’явилося чітке усвідомлення, що комусь було комфортно казати, що Україна — це щит Європи. Таке трактування неправильне. Бо без достатньої кількості сучасних «щитів» — від Javelin до F-16, далекобійних систем ATACMS (Army Tactical Missile System) і TAURUS — очевидно, що українські воїни не можуть наближати перемогу ще швидше.

«Якщо говорити про Європу загалом, то показовою стала поява статті Олафа Шольца в американському впливовому виданні про те, що перемога Росії означає зростання загрози для всіх (світу загалом. — Ред.). Прикро, що канцлер Німеччини каже, що російська агресія — це агресія проти України. Дуже хотілося б, щоб якраз Німеччина, Франція, Євросоюз загалом зрозуміли, що війна Росії — це не тільки геноцид України. Це війна в Європі та проти Європи. Ця війна має колоніальний характер», – наголошує Ганна Гопко.

Очевидно, що Європа мусить перестати бути заручником виборчих процесів у США. На період турбулентності в Америці не маємо думати про ймовірність чергових компромісів. Адже Україна уже мала вісім років спроб політико-дипломатичного врегулювання війни.

Норвегія, Британія та Японія можуть бути коаліцією держав, на допомогц яких зможе розраховувати Україна.

«Американці вже не раз давали сигнали, що в разі заворушень у Латинській Америці, Індо-Тихоокеанському регіоні чи на Близькому Сході перемкнуться туди. Можливо, уже час включатися Європі на повну», – каже Ганна Гопко.

Повну версію інтерв’ю з Ганною Гопко читайте тут.