Єврокомісія затвердила мита на товари зі США

20 Червня 2018, 14:54

Європейська комісія затвердила рішення щодо запровадження мита на імпорт товарів зі Сполучених Штатів Америки на загальну суму 2,8 мільярди євро. Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.

 

Так, запроваджені заходи щодо зміцнення ЄС у відповідь на американські на мита  США на сталь і алюміній почнуть діяти 22 червня.

 

До переліку товарів, на які будуть розповсюджуватися мита, входять вироби зі стали та алюмінію, сільськогосподарські товари та комбінації інших продуктів.

 

"Заходи охоплюють перелік продукції на загальну суму 2,8 мільярда євро і набудуть чинності у п’ятницю, 22 червня" – йдеться у повідомленні.

 

У свою чергу, митом у розмірі 25% будуть обкладені такі товари як мотоцикли з об’ємом циліндра більше 500 см3, спортивні, моторні судна, джинси, віскі, сигари і сигарети, солодка кукурудза та інші.

 

Наголошується, що ЄС використовує свої права в рамках Світової організації торгівлі.

 

"Ми не хотіли опинитися у цій позиції. Однак одностороннє і невиправдане рішення США щодо встановлення тарифів на сталь та алюміній для ЄС означає, що у нас не залишається іншого вибору. Правила міжнародної торгівлі, які ми розробили на протязі багатьох років пліч-о-пліч з нашими американськими партнерами не можуть бути порушені без реакції з нашого боку. Наша відповідь співмірна, пропорційна і повністю відповідає правилам СОТ. Зрозуміло, якщо США скасують свої тарифи, наші заходи також будуть скасовані" – зауважила єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

 

Нагадаємо, 6 червня Європейський союз схвалив рішення щодо введення мита на імпорт продукції зі США.

 

Як повідомлялося, 5 травня США призупинили безмитне ввезення товарів з України.

 

1 травня  Сполучені штати Америки ввели підвищені тарифи на сталь та алюміній з Євросоюзу, Канади та Мексики. Зазначається, що з 1 червня уся сталь з країн союзу, Канади та Мексики підпадатиме під 25% мито, а алюміній з цих країн на 10%.  

 

Згодом канадський уряд підготував перелік контрзаходів у відповідь на введення Сполученими штатами Америки мита на імпорт сталі і алюмінію з Канади, ЄС та Мексики.

 

29 квітня стало відомо, що  США висунули ультиматум ЄС та Канаді через "митну війну". Тоді Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа вимагала від країн Європейського Союзу та Канади погодитися на квоти на експорт металів в США.