Єврокомісія запропонувала Раді ЄС скасувати візи для громадян Грузії

9 Березня 2016, 19:31

Європейська комісія у середу, 9 березня, офіційно звернулася до Ради ЄС з пропозицією скасувати візи для громадян Грузії.

Таким чином, виконавчий орган ЄС підтвердив, що Грузія виконала всі вимоги, які до неї пред'являлися в рамках плану по лібералізації видачі віз. Тепер рішення Єврокомісії має ще затвердити Рада ЄС та Європарламент.

"Я дуже задоволений досягнутим прогресом, я сподіваюся, що найближчим часом парламент і рада схвалять нашу пропозицію", – заявив Дімітріс Аврамопулос, єврокомісар з міграції, внутрішніх справ та громадянства.

Читайте також: У БПП назвали три причини рішення ЄС щодо безвізового режиму для України та Грузії

Після того, як пропозиція Єврокомісії буде затверджена, громадяни Грузії за наявності біометричних паспортів зможуть подорожувати Євросоюзом без віз терміном до трьох місяців. Таке рішення поширюється на всі країни ЄС, крім Ірландії і Великобританії, а також на чотири країни Шенгенської зони: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Перемовини Грузії і Євросоюзу щодо лібералізації візового режиму стартували 4 червня 2012 року. Тбілісі задля отримання нового статусу повинен був внести зміни до законодавства.

Як повідомлялося, Єврокомісія ухвалила остаточне рішення про окремий розгляд питань безвізового режиму для Грузії та України, що означає відтермінування розгляду для Києва. Причиною стало те, що Київ не встиг ухвалити вчасно всі необхідні вимоги, зокрема, які стосувались боротьби з корупцією, реформування органів влади, прокуратури тощо.