Єврокомісія запропонувала нові політичні завдання для Східного партнерства після 2020 року

18 Березня 2020, 20:57

У середу, 18 березня, Європейська комісія та високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики опублікували пропозиції щодо довготермінових політичних завдань для Східного партнерства після 2020 року.

 

Вони мають на меті збільшити обсяги торгівлі, посилити зв’язки та поглибити економічну інтеграцію між Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Молдовою та Україною. Нові пропозиції також передбачають посилення демократичних інституцій, верховенство права, стійкість до змін клімату та захист довкілля, підтримку цифрової трансформації, просування справедливого та інклюзивного суспільства.

 

Нові пропозиції ґрунтуються на досягненнях Східного партнерства у перші 10 років його існування. Вони окреслюють, як ЄС працюватиме із країнами-партнерами над подоланням спільних проблем. Посилення стійкості країн-партнерів стане основним політичним завданням після 2020 року у світлі нинішніх проблем.

 

У такий спосіб спільна робота ЄС та країн-партнерів продовжиться в рамках нових політичних пріоритетів на підтримку екологічної та цифрової трансформації та побудови економіки. Йдеться про більше можливостей для роботи молоді та просування гендерної рівності.

 

Очікується, що країни-члени ЄС та країни-партнери підтримають ці пропозиції з огляду на саміт Східного партнерства, який відбудеться у червні 2020 року.

 

Зазначимо: у 2019 році Україна вперше стала лідером рейтингу країн-учасниць Східного партнерства, який існує з 2011 року. Вихід України на перше місце був обумовлений двома чинниками – успіхами всередині країни та проблемами в інших державах регіону, зокрема, в Молдові.