Єврокомісія заявила про готовність стати посередником у газових переговорах України з РФ

1 Березня 2016, 10:53

Європейська комісія готова виступити посередником і брати участь в переговорах між Україною та Росією в частині узгодження питань щодо поставок і транзиту природного газу. Про це повідомив єврокомісар Марош Шевчович під час Міжнародного форуму Адама Сміта, що проходить в Києві у вівторок.

Єврокомісар зазначив, що оскільки взаємні претензії між «Нафтогазом» і «Газпромом» будуть вирішені в Стокгольмському арбітражі, швидше за все, не раніше 2017 року, то вже зараз необхідно приступати до узгодження тимчасових рішень.

«Єврокомісія буде сприяти переговорам між двома сторонами, щоб забезпечити перебування проміжних рішень щодо поставок газу в Україну», – сказав він.

За його словами, Єврокомісія також готова запропонувати обом сторонам свої послуги для того, щоб забезпечити допомогу в питанні транзиту газу через Україну, в тому числі після 2019 року.

Шевчович нагадав, що Україна є важливою транзитною країною з транспортування природного газу з Росії в Європу, це є офіційною позицією і політикою Єврокомісії.

Єврокомісар також закликав Україну прискорити і довести до кінця розпочаті реформи в енергосекторі.

Нагадаємо, за даними Bloomberg, сума позовів України та Росії один до одного досягла $100 млрд.