Україна подала до Єврокомісії офіційну скаргу з приводу утворення спільного підприємства між німецьким машинобудівним концерном Daimler AG і російським ВАТ “КамАЗ”, який окрім вантажних автомобілів виготовляє велику клькість військових транспортних засобів. Про це повідомляє видання EurActiv, посилаючись на власні джерела в Єврокомісії.
Згідно з повідомленням, 24 лютого Єврокомісія схвалила створення спільного підприємства між Daimler AG і ВАТ “КамАЗ”, який в першу чергу є виробником військової техніки. Україна звернулася до Єврокомісії зі скаргою, у якій заявила, що не ставить під сумнів законність злиття з точки зору антимонопольного законодавства ЄС, але вважає, що це суперечить санкційній політиці Євросоюзу щодо Росії, яка анексувала Крим та стимулює конфлікт на Донбасі.
Разом з тим в ЄС вважають, що злиття не суперечить санкціям, адже обмежувальні заходи включають ембарго на ввіз і вивіз зброї і пов'язаних з нею товарів з/в Росію.
“Немає заборони на злиття або формування спільних підприємств фірмами з ЄС, які працюють в Росії і беруть участь у виробництві товарів подвійного призначення і технологій військового використання, кінцевими споживачами яких є російські військові" — пояснив чиновник Єврокомісії.
На дуку української сторони, рішення щодо злиття підприємств буде активно використовувати російська пропаганда, “щоб дискредитувати рішучість і ефективність зусиль ЄС щодо протидії РФ”. У поданій скарзі Україна пропонує, щоб компетентні інституції та держави-члени ЄС ретельно дослідили аспекти ситуації, що склалася, і прийняли ефективне рішення. Київ також застеріг Єврокомісію від створення “помилкове враження умиротворення чи заохочення агресора в його незаконних і аморальних діях проти України".
Як відомо, за оцінками американських військових, на боці проросійських сепаратистів, які орудують на Донбасі, воюють близько 12 тисяч солдатів з РФ. Присутні в Україні російські війська включають в себе військових інструкторів, операторів озброєння і власне бойові підрозділи.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США і ЄС обговорюють можливе поглиблення секторальних санкцій проти Росії, якщо перемир’я з Україною буде порушено.