Єврокомісія також закликає українську владу оперативно розслідувати побиття журналістів у Києві

21 Травня 2013, 19:17

"Ми не бачимо необхідних дій з боку відповідальних правоохоронних органів, спрямованих на встановлення винних. Тому ми закликаємо українську владу оперативно і ефективно розслідувати звинувачення в застосуванні насильства, зокрема щодо журналістів. Особи, винні в насильстві, повинні бути притягнуті до відповідальності, вони не повинні залишатися безкарними ", – озвучив позицію Європейської комісії представник європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле Пітер Стано.

За його словами, у Брюсселі "з тривогою спостерігали за інцидентами між учасниками мітингів, які пройшли в Києві у минулі вихідні".

"У зв'язку із цим повідомлення про насильство щодо журналістів є предметом, який викликає тривогу. Ми шкодуємо, що міліція була не в змозі захистити права на мирні зібрання", – сказав Стано.

Він також запевнив, що в Європейській комісії будуть продовжувати "приділяти увагу необхідності забезпечення безпечного і безперешкодного прояви права на свободу зборів і свободу ЗМІ".

"У світлі нашого діалогу з владою ми підкреслюємо важливість прийняття поліпшеного законодавства про свободу зібрань у відповідності з європейськими стандартами", – підкреслив він.

Як відомо,  до української влади  із закликом розслідувати інцидент та притягнути нападників до відповідальності звернулася Freedom House. Із подібною заявою також виступив міжнародний Комітет захисту журналістів. Свою стурбованість інцидентом висловив посол Великобританії в Україні Саймон Сміт.

Нагадаємо, 18 травня на вулиці Великій Житомирській відбулось зіткнення свободівців та чоловіків спортивної статури. Журналістка Ольга Сніцарчук та фотограф Влад Содель постраждали, знімаючи сутичку.

21 травня в інтернеті з’явився відеозапис «зізнань» бойовика, який бив представників ЗМІ – Вадима Тітушка за кличкою "Румун". Він запевняє, що «працював» на опозицію, а журналістка – «сама впала».

Читайте також «Колега» Вадіка Румуна: "Регіонали нас дуже жорстко підставили"

98