Ця ситуація також обговорюватиметься на саміті Східного партнерства у Варшаві 29-30 вересня.
"Ми дуже стурбовані запитом прокурора в суді відносно Юлії Тимошенко засудити її на 7 років. Розуміючи, що суд скоро буде завершений, ми хочемо знову підкреслити українській владі необхідність поважати верховенство права, справедливий і незалежний судовий процес", – заявила в середу у Брюсселі представник Європейської комісії Майа Кочьянчіч (Maja Kocijancic).
Представник ЄК знову заявила про "небезпеку виборчого використання судових заходів". "Ми підкреслюємо важливість гарантувати максимальну прозорість розслідування, переслідування і суду. Ми вважаємо, що ці принципи особливо важливі в країні, з якою ми маємо намір поглиблювати стосунки, які будуть побудовані на політичній асоціації", -підкреслила вона.
Кочьянчіч також вважає, що це питання обговорюватиметься на саміті Східного партнерства. "Ми чекаємо, що буде неможливо уникнути цієї проблеми", – сказала представник ЄК.
Нагадаємо, 26 вересня державне звинувачення запропонувало суду призначити підсудній Тимошенко покарання згідно ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України – 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, пов'язані з организаційно-розпорядчими і адміністративно-господарськими обов'язками терміном на 3 роки.
Як відомо, Тимошенко звинувачують у перевищенні службових повноважень шляхом фальсифікації урядових директив голові НАК «Нафтогаз» Олегові Дубині. Захист екс-прем’єра наполягає, що уряд директив не затверджував, і Тимошенко мала право віддати відповідне розпорядження сама.