Єврокомісія схвалила спрощення видачі віз українцям

13 Липня 2012, 17:09

Перелік «пільгових» категорій, які отримують безкоштовні візи за спрощеною процедурою, суттєво розширено, повідомили у прес-службі єврокомісара з питань внутрішніх справ Сесилії Мальмстрем.

Зокрема, легше з отриманням візи стане представникам громадських організацій, які їхатимуть на тренінги, семінари та конференції, учасникам транскордонних програм співпраці між Україною і ЄС та представникам релігійних спільнот.

Найбільші візові пільги отримали журналісти та представники бізнесу, які регулярно подорожують до країн ЄС – їм видаватиметься багаторазова віза на п’ять років. Для журналістів скорочено перелік документів, що підтверджують мету подорожі.

«Ця угода має сприяти контактам між людьми та полегшити життя простим українцям, які хочуть подорожувати до Європи», – пояснили в Єврокомісії.

Утім, візові новації спростять життя не лише простим українцям, констатував голова комітету із закордонних справа Європарламенту Ельмар Брок.

Він звернув увагу на те, що угода містить полегшення й для представників влади. Приміром, п’ятирічні багаторазові і безкоштовні візи даватимуть також депутатам Верховної і обласних рад, суддям Конституційного та Верховного судів і навіть прокурорам національного і регіонального рівнів та їхнім заступникам.

«Я вітаю полегшення для представників громадянського суспільства. Але пільг для дипломатів та прибічників режиму Януковича у цій угоді не мало би бути. Це впало як сніг на голову! Виглядає так, ніби критика Януковича з боку Брюсселя – лише театральна вистава», – обурюється Брок.

Водночас у Брюсселі звертають увагу на те, що попереду в цього документу ще ціла бюрократична процедура: схвалення Радою ЄС, підписання, ратифікація Європарламентом і Верховною Радою.

Нагадаємо, українське МЗС сподівається на підписання цієї угоди 23 липня під час зустрічі міністрів закордонних справ країн Східного партнерства у Люксембурзі.

Зазначимо, що комітет Європарламенту з питань зовнішніх справ також підтримав підписання цієї угоди з Україною.

Як повідомлялося, питання підписання цієї угоди щодо візового режиму з Україною викликало палку дискусію у Європейському Союзі. Одні європейські політики впевнені, що українська влада подаватиме візові полегшення як свій зовнішньополітичний успіх і використає цю тему в передвиборчій кампанії.

Інші ж політики вважають, що угода щодо лібералізації візового режиму має бути підписана саме в цій політичній ситуації в Україні як «сигнал підтримки українському суспільству».