Незважаючи на заклики лідерів Євросоюзу, через дев’ять місяців після завершення крайнього терміну, 19 країн ЄС не спромоглися узгодити національне законодавство з Директивою ЄС щодо підвищення енергоефективності. Про це повідомляє видання EurActiv.
Згідно з повідомленням, лише дев’ять держав ЄС заявили, що внесли до національного законодавства зміни, передбачені Директивою. Джерела, знайомі із ситуацією стверджують, що 16 країн-членів Євросоюзу впоралися із завданням частково, в той час як три не продемонстрували жлдного прогресу.
Назви країн поки що не розголошують через перспективу судових позовів від Єврокомісії.
Разом з тим вже відомо, що Італія, Мальта, Кіпр і Швеція заявляли, що вчасно виконали вимоги Директиви – до 5 червня 2014 року. Минулого місяця проти Греції, Португалії та Словенії вже подали позови за невиконання Директиви. Крім того, в листопаді 2014 року Єврокомісія зверталася до Болгарії та Угорщини з вимогою пришвидшити процес з імплементацією вимог документу.
Раніше єврокомісар з питань клімату Мігель Аріас Каньєте заявляв, що Комісія вживатиме заходів щодо тих держав, які не впоралися із завданням. За даними джерел, саме 26 березня Єврокомісія прийматиме рішення щодо подальших юридичних процедур для притягнення до відповідальності порушників домовленостей.
Нагадаємо, 25 лютого в ЄС оприлюднили рамкову стратегію Енергетичного союзу. Нагадаємо, в межах впровадження нового проекту Єврокомісія заявила про намір отримати право вето на енергетичні угоди, які країни ЄС укладають із державами, що не належать до блоку. Разом з тим низка країн ЄС, які мають секретні домовленості із Газпромом, протестували проти такого нововведення.
Читайте також: Стратегія енергетичного союзу ЄС: факти та цифри