Єврокомісія оприлюднила заяву перед запровадженням ЗВТ між Україною та ЄС

31 Грудня 2015, 17:49

Із 1 січня Євросоюз і Україна почнуть застосовувати угоду про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (DCFTA), яка є частиною угоди про асоціацію ЄС-Україна, підписаної в червні 2014 року. Про це йдеться в комюніке Єврокомісії, поширеному в четвер у Брюсселі.

У документі уточнюється, що політична частина угоди про асоціацію вже вступила в силу в листопаді 2014 року.

"Застосування DCFTA угоди ЄС-Україна про асоціацію є важливою віхою у двосторонніх відносинах, так як це пропонує нові економічні вигоди для обох сторін. Українські підприємства отримують стабільний і передбачуваний преференційний доступ на найбільший ринок у світі з 500 млн клієнтів, в той час як підприємства ЄС зможуть отримати вигоду з більш легкого доступу на український ринок і будувати нові відносини з українськими постачальниками і партнерами по співпраці ", – наголошується в повідомленні ЄК.

За твердженням Єврокомісії, це також послужить на користь українським громадянам, оскільки вони отримають ширший доступ до продукції високої якості, а посилення конкуренції та зниження імпортних тарифів повинно привести до більш низьких цін.

Крім того, наближенням до законодавства ЄС у таких областях, як конкуренція, державні закупівлі та захист прав інтелектуальної власності, угода сприятиме модернізації та диверсифікації економіки України і створить додаткові стимули для реформ, зокрема, по боротьбі проти корупції, наголошується в комюніке.

DCFTA, таким чином, дає можливість Україні поліпшити діловий клімат і залучити іноземні інвестиції, допомагає їй інтегруватися у світову економіку, вважають у Брюсселі.

"Набуття чинності цієї торгової зони 1 січня 2016 створює унікальні можливості для України, щоб стабілізувати, диверсифікувати і розвивати свою економіку на благо всіх її громадян" – заявила з цього приводу член Ерокоміссіі з торгівлі Сесілія Мальмстрем.

При цьому вона додала, що ця зміна "не відбудеться протягом ночі, це вимагає роботи та інвестицій".

Читайте також: У Брюсселі розвінчали шість російських міфів про ЗВТ між Україною та ЄС

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін своїм указом розірвав угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Росіїю з 1 січня 2016 року. Це сталося після того, як Євросоюз завершив усі процедури для запуску зони вільної торгівлі з Україною 1 січня 2016 року.