Єврокомісія оприлюднила план співпраці зі США за президентства Байдена

2 Грудня 2020, 16:50

Європейська комісія оприлюднила новий "трансатлантичний порядок денний", у якому окреслені пріоритетні напрямки співпраці між ЄС і США за президентства Джо Байдена. Про це повідомляється на сайті ЄК.

 

У Єврокомісії зазначили, що перемога на виборах Джо Байдена і віцепрезидента Камали Гарріс, поєднані з більш рішучими діями ЄС та новими геополітичними і економічними реаліями, «створюють рідкісну можливість оформити новий трансатлантичний порядок денний для глобальної співпраці, що грунтується на спільних цінностях, інтересах і глобальних впливах».

 

«Ми виступаємо з ініціативою щодо розробки нового трансатлантичного порядку денного, що відповідає картині світу. Трансатлантичний альянс грунтується на спільних цінностях, історії, а також інтересах – це побудова сильнішого, більш мирного й процвітаючого світу. Коли трансатлантичне партнерство міцне, від цього стають сильнішими і ЄС, і США», – заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Високий представник ЄС Жозеп Боррель запропонував побудувати партнерство, яке забезпечить процвітання, стабільність, мир та безпеку для громадян на обох континентах та у всьому світі.

 

Новий порядок денний охоплює чотири напрямки співпраці ЄК та США. Серед них – подоланням епідемії коронавірусу та її наслідків. ЄС сподівається на те, що США також візьме на себе світове лідерство щодо координації спільної протидії епідемії у таких питаннях, як розповсюдження вакцини, тестів і ліків, напрацювання спільних механізмів реагування, реформування і посилення Всесвітньої організації охорони здоров’я.

 

Другим напрямом є спільна робота із захисту планети та процвітання. ЄС пропонує розробити разом з США «всеосяжний трансатлантичний зелений порядок денний» для координації роботи з досягнення амбітних глобальних угод, починаючи зі спільного зобов'язання щодо досягнення нульових викидів до 2050 року.

У ЄС також пропонують співпрацювати з США у сфері технологій, торгівлі та стандартів. «ЄС прагне через переговори вирішити проблемні питання у двосторонній торгівлі із США, реформувати Світову організацію торгівлі та створити нову Раду ЄС та США з торгівлі й технологій. Крім того, ЄС пропонує розпочати діалог із США щодо відповідальності великих онлайн-платфом, чесного оподаткування та боротьби з викривленнями на ринку і розробити спільний підхід до захисту критично важливих технологій», – зазначають у Єврокомісії.

 

Четвертим напрямом є підтримка безпеки, захисту прав людини і демократії у світі. «Сильне партнерство ЄС та США відіграватиме ключову роль у підтримці демократичних цінностей, глобальної і регіональної стабільності, процвітання й урегулюлювання конфліктів», – йдеться у повідомленні.

 

Європейській Раді пропонується схвалити цей план та запропонувати перші кроки як дорожню карту для нового трансатлантичного порядку денного глобальної співпраці напередодні його запуску на саміті ЄС та США у першій половині 2021 року.

 

Як повідомлялося, новообраний президент США Джо Байден протягом перших 100 днів перебування на посаді хоче провести імміграційну реформу, скасувати укази Дональда Трампа про довкілля і допомогти владі штатів в боротьбі з COVID-19.