Як пише видання, посадовець ЄС, який попросив не називати його ім’я, зазначив, що минулого року відбувся регрес відносин між Україною і ЄС, що контрастує з прогресом, досягнутим Молдовою, Грузією і певним чином Вірменією.
«Такий розвиток подій може викликати стурбованість Києва. Україна впродовж багатьох років вважала себе фаворитом у зближенні з ЄС. Їй вдалося провести переговори про угоду про асоціацію і поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (DCFTA), яку дипломати з обох сторін вважають найбільш просунутою у своєму роді. Обидва документи були парафовані березні 2012, але досі не підписані.
Читайте також: Чому Україна не здатна виконати вимоги списку Фюле?
На думку чиновників ЄС, у 2012 році Україна не виконала більшість рекомендацій, представлених у попередній доповіді ЄПС. У нових рекомендаціях, які бачив EurActiv, країні пропонується розглянути питання політично мотивованих переслідувань, невідкладно створити надійну виборчу систему і усунути проблеми, пов’язані з жовтневими виборами, активізувати боротьбу з конфліктом інтересів та корупцією, у тому числі в судовій системі, повернути відкат, який відбувся у 2012 році у питанні закупівель і прозорості бюджету», – пише видання.
В той же час Єврокомісія вважає, що у 2012 році Молдова виконала більшість рекомендацій за попередній рік. Зокрема, було здійснено амбітні реформи у сфері правосуддя і боротьби з корупцією, триває реформа державного управління, зокрема, прийняття стратегії децентралізації, а також реформи в галузі охорони здоров'я та освіти.
Щодо Грузії Комісія підкреслила, що країна «діяла» щодо усіх ключових рекомендацій попереднього звіту. Зокрема, Грузія забезпечила широкі вільні і справедливі парламентські вибори, зміцнення свободи вираження думок і переконань та продовжувала реформування системи правосуддя. Найбільш важлива рекомендація ЄС Грузії полягає у тому, прем'єр-міністр і президент повинні розмежовувати свої повноваження дотримуючись конституції.