Європейська комісія і міністри енергетики шести країн Євросоюзу, територією повинен був пройти газопровід "Південний потік", обговорять у вівторок ситуацію, що склалася після відмови Росії продовжувати цей проект. Про це у понеділок під час брифінгу повідомила представник Єврокомісії Анна Кайзер.
За її словами, заступник голови Єврокомісії Марош Шевчович проведе нараду з міністрами енергетики країн ЄС, які підписали з Росією міжурядові угоди про будівництво "Південного потоку".
"Ця нарада була заплановано давно, до оголошення президентом Владіміром Путіним про рішення Росії відмовитися від проекту", – зазначила Кайзер.
Під час зустрічі міністри повинні були розглянути можливості приведення міжурядових угод щодо "Південного потоку" у відповідність з Третім енергетичним пакетом ЄС.
"У позиції Європейської комісії не відбулося жодних змін, її сформулював у четвер голова Жан-Клод Юнкер: проект газопроводу повинен відповідати європейському законодавству", – сказала Кайзер.
Представник ЄК також повідомила, що у вівторок на засіданні Ради міністрів енергетики ЄС обговорюватиметься програма інвестицій в європейську енергетику. У списку попередньо значиться 72 проекти. Однак це не означає, що для всіх цих проектів буде автоматично виділятися фінансування.
"Кожен проект буде оцінюватися окремо до прийняття рішення про його фінансування. Список – це лише початкова основа для обговорення програми", – підкреслила вона.
Водночас, міністр енергетики РФ Алєксандр Новак повідомив журналістам, що представники Росії не планують брати участь у зустрічі країн Євросоюзу 9 грудня по "Південному потоку".
"Зараз йде опрацювання нового маршруту з Росії до Туреччини. Нарада, яку завтра планується, це в рамках країн-членів Євросоюзу. Ми не є членом Євросоюзу, тому міністерство енергетики не бере участі в цій нараді", – пояснив міністр.
Нагадаємо, 1 грудня президент РФ Владімір Путін заявив, що його країна відмовляється від проекту «Південний потік».
Згодом з'явилася інформація, що Росія планує змінити місце продажу газу європейським споживачам з австрійського Баумгартена на новий хаб (пункт видачі газу – Ред.), який планують збудувати у Туреччині, щоб витіснити Україну з транзитного ринку газу.